| Ụdị Ngosipụta | IPS-TFT-LCD |
| Aha akara | ỌHỤ̀MỤMA AMAMihe |
| Nha | 4.96 inch |
| Pikselụ | 720 × 1280 ntụpọ |
| Lee ntụziaka | IPS/N'efu |
| Mpaghara Na-arụ Ọrụ (AA) | 61.78 × 109.82 mm |
| Nha Panel | 66.40 × 120.05 × 1.67 mm |
| Nhazi agba | RGB straịvụ kwụ ọtọ |
| Agba | 262K |
| Ịcha mma | TBD |
| ihu | MIPI |
| Nọmba Ntụtụ | 15 |
| IC ọkwọ ụgbọala | ILL9881C |
| Ụdị ọkụ azụ | 12 CHIP-ỌCHA LED |
| Voltaji | 3.0~3.6 V |
| Ibu | TBD |
| Okpomọkụ Arụmọrụ | -20 ~ +70 Celsius |
| Okpomọkụ Nchekwa | -30 ~ +80°C |
TFT50B030-B0 bụ modulu ngosi IPS TFT-LCD nke dị sentimita 4.96; emere ya na mkpebi nke pikselụ 720×1280. Ogwe ngosi LCD MIPI a nwere akụkụ modulu nke 66.40×120.05×1.67 mm na nha AA nke 61.78×109.82 mm.
Modulu a na-akwado MIPI DSI Serial interface (ụzọ abụọ), nke nwere panel IPS nke nwere uru nke akụkụ ikiri sara mbara nke aka ekpe:80 / aka nri:80 / Elu:80 / Ala:80 ogo (nkịtị), oke ọdịiche 1000 (uru nkịtị), panel elu Anti-Glare.
Ngosipụta LCD MIPI nke dị sentimita 4.96 a bụ ụdị eserese; ọ jikọtara onye ọkwọ ụgbọala IC ILL9881C na modulu, oke voltaji ọkọnọ interface dị site na 3.0V ruo 3.6V.
Pane ahụ nwere ọtụtụ echiche dị iche iche, agba na-egbuke egbuke, na onyonyo dị elu nke nwere ọdịdị zuru oke. Ọ dabara nke ọma maka obere ngwa ụlọ ọrụ mmepụta ihe, sistemụ nlekota nchekwa, ngwaọrụ aka, ihe ndekọ akwọ ụgbọala, na ngwa ngwaahịa ndị ọzọ. Modulu TFT a nwere ike ịrụ ọrụ na okpomọkụ site na -20℃ ruo +70℃; okpomọkụ nchekwa ya sitere na -30℃ ruo +80℃.
Anyị ghọtara mkpa ọ dị inye ihe ngosi dị elu nke na-emezu mkpa nke ọtụtụ ụlọ ọrụ dị iche iche. Site na nkwa anyị maka ịdị mma na ntụkwasị obi, anyị ewulitela aha ọma n'etiti ndị ahịa anyị gburugburu ụwa.
Na-ewebata ihuenyo modulu ngosi LCD nke dị sentimita 5.0 nke nwere nha ọkara nke 720x1280, nke bụ ngwaahịa pụrụ iche nke na-esetịpụ ụkpụrụ ọhụrụ maka teknụzụ ngosi anya. Modulu ngosi a dị elu nwere nkenke na injinia ọhụrụ iji nye agba na-egbuke egbuke, onyonyo doro anya na ahụmịhe ikiri ihe ka mma.
Modulu ngosi TFT LCD a nwere nha ihuenyo nke sentimita 5.0, na-enye ohere zuru oke maka ahụmịhe multimedia miri emi, zuru oke maka egwuregwu, ikiri vidiyo, ma ọ bụ ịchọgharị foto. Mkpebi HD nke ntụpọ 720x1280 na-eme ka nkọwa niile doo anya nke ọma, na-eme ka onyonyo dị ndụ ma na-eme ka ahụmịhe anya gị zuru oke ka mma.
Teknụzụ TFT (Thin Film Transistor) eji na modulu ngosi a na-eme ka oge nzaghachi ngwa ngwa, akụkụ ikiri ihe dị mma na mbelata oriri ike. Nke a pụtara na ị nwere ike ịnụ ụtọ eserese na-enweghị ntụpọ na mgbanwe dị nro na-enweghị imebi ndụ batrị. Mmepụta agba dị mma na-egosipụta nke ọma ọtụtụ agba, na-enye gị ohere ịnweta ihe ngosi na-egbuke egbuke dịka e zubere ka ha dịrị.
Ihuenyo ngosi TFT LCD nke dị sentimita 5.0 nke ọkara na-ejikwa teknụzụ ihuenyo mmetụ aka dị elu, na-agbanwe ụzọ ị si emekọrịta ihe na ngwaọrụ gị kpamkpam. Site na ikike mmetụ aka ya na-aza ajụjụ na nghọta, ị nwere ike ịgagharị na menus ngwa ngwa, na-atụgharị n'etiti ihuenyo, ma nwee ahụmịhe onye ọrụ na-emekọrịta ihe karịa.
Ịdịgide na ntụkwasị obi bụ isi ihe dị na modulu ngosi a. Ọdịdị siri ike ya na ihe ndị dị elu na-eme ka arụmọrụ ya dịgide ogologo oge, na-eme ka ọ dị mma maka ọtụtụ ngwa, gụnyere ekwentị mkpanaaka, mbadamba, sistemụ GPS, ngwaọrụ egwuregwu enwere ike ibugharị, na ihe ndị ọzọ. Modulu a dịkwa mfe ịwụnye ma tinye ya n'ime ọtụtụ ngwaọrụ, na-enye ndị nrụpụta ihe ngwọta na-enweghị nchekasị.
Nweta ahụmịhe n'ọdịnihu nke teknụzụ ngosipụta anya site na iji ihuenyo modulu TFT LCD nke dị sentimita 5.0 nke ọkara, nke nwere ntụpọ 720x1280. Tinye onwe gị n'ime ụwa nke agba na-egbuke egbuke, onyonyo na-egbuke egbuke na ihe onyonyo na-adọrọ adọrọ. Melite ngwaọrụ gị ma mepee ohere na-enweghị ngwụcha site na ngwaahịa a dị mma.