| Ụdị Ngosipụta | IPS-TFT-LCD |
| Aha akara | ỌHỤ̀MỤMA AMAMihe |
| Nha | 1.77 inch |
| Pikselụ | 128 × 160 ntụpọ |
| Lee ntụziaka | Elekere iri na abụọ |
| Mpaghara Na-arụ Ọrụ (AA) | 28.03 × 35.04 mm |
| Nha Panel | 34×45.83×2.2 mm |
| Nhazi agba | RGB straịvụ kwụ ọtọ |
| Agba | 65K |
| Ịcha mma | 350 (Min) cd/m² |
| ihu | SPI / MCU |
| Nọmba Ntụtụ | 14 |
| IC ọkwọ ụgbọala | ST7735 |
| Ụdị ọkụ azụ | 2 CHIP-ỌCHA LED |
| Voltaji | 2.5~3.3 V |
| Ibu | TBD |
| Okpomọkụ Arụmọrụ | -20 ~ +70 Celsius |
| Okpomọkụ Nchekwa | -30 ~ +80°C |
N177-1216TCWPG01-H14 bụ obere modulu ngosipụta IPS nke dị sentimita 1.77 n'obosara nke TFT-LCD.
Obere panel TFT-LCD a nwere mkpebi nke pikselụ 170 × 320. E wuru modulu ngosipụta ahụ na njikwa IC ST7735, na-akwado SPI na RGB interface, oke voltaji ọkọnọ (VDD) nke 2.5V ~ 3.3V, ihie modulu nke 350 cd/m², na ọdịiche nke 300.
N177-1216TCWPG01-H14 nwere akụkụ ikiri elekere iri na abụọ nke na-eme ka akụkụ ikiri ihe dị mma, na-enye gị ohere ịnụ ụtọ onyonyo doro anya n'agbanyeghị ebe ị nọ.
Nhọrọ interface SPI/MCU na-enye gị ohere ijikọ ngosipụta ahụ nke ọma na ngwaọrụ ịchọrọ.
Ọzọkwa, ìhè nke 350 cd/m² na-eme ka ihe onyonyo gị dị egwu ma na-enwu gbaa, na-eme ka ahụmịhe ikiri gị ka mma. Ọ dabara nke ọma maka ngwa dịka ngwaọrụ a na-eyi, ngwaọrụ aka, na sistemụ nlekota nchekwa.
Okpomọkụ ọrụ nke modulu a bụ -20 ℃ ruo 70 ℃, ebe okpomọkụ nchekwa bụ -30 ℃ ruo 80 ℃.
Na-ewebata ngwaahịa ọhụrụ anyị kachasị ọhụrụ, ihuenyo modulu ngosi TFT LCD nke dị sentimita 1.77 n'obosara, nke nwere ntụpọ 128 RGB × 160. Emebere ihuenyo a dị obere ma dị ike iji nye ahụmịhe anya dị omimi maka ọtụtụ ngwa, site na ngwa eletrọnịkị dị mfe ibugharị ruo na ngwaọrụ smart.
Modulu ngosi TFT LCD a nwere mkpebi nke isi 128 RGB × 160, nke na-enye onyonyo doro anya ma doo anya, na-enye ndị ọrụ ohere ịnụ ụtọ mmetụta anya dị oke mma ma dị egwu. Obere nha ahụ na-eme ka ọ dịkwuo mfe ibugharị, na-eme ka ọ dị mma maka ngwaọrụ aka dịka ekwentị mkpanaaka, ihe njikwa egwuregwu na ihe ọkpụkpọ MP3.
Otu n'ime ihe pụrụ iche nke modulu ngosi a bụ ikike imepụta agba bara ụba ya. O nwere isi 128 RGB × 160, na-enye agba sara mbara maka agba ndị ziri ezi na ndị doro anya. Ma ị na-ekiri foto, na-ekiri vidiyo, ma ọ bụ na-egwu egwuregwu, modulu ngosi TFT LCD a ga-eme ka ọdịnaya gị dị ndụ n'ezie.
N'agbanyeghị obere nha ya, modulu ngosipụta a na-enye ọtụtụ ihe pụrụ iche. Oke ọsọ mmelite ya na-eme ka mgbanwe dị nro, na-ebelata mkpọtụ mmegharị ma na-enye ahụmịhe ikiri ihe na-enweghị nsogbu. Akụkụ ikiri ihe sara mbara na-enye ndị ọrụ ohere ịhụ ihuenyo ahụ nke ọma site n'akụkụ niile, na-eme ka ọ dị mma maka ịkekọrịta ọdịnaya na ndị ọzọ na-enweghị imebi mma.
Ọzọkwa, e mere modulu ngosi TFT LCD a ka ọ dịgide ma dịkwa mfe ịtụkwasị obi. Ngosipụta ahụ anaghị agbakọ ọkọ ma nwee mkpuchi na-egbochi ịcha ọkụ maka ojiji n'èzí. Nhazi ya na-echekwa ike na-eme ka batrị dị ogologo, na-eme ka ọ dị mma maka ngwaọrụ ndị a na-ebugharị ebugharị.
Ọzọkwa, site na interface ya dị mfe iji, modulu ngosipụta ahụ na-abanye na sistemụ ndị dị adị. Ọ na-abịa na sistemụ nkwụnye na-egwu egwu dị mfe maka nrụnye ngwa ngwa, enweghị nsogbu. Dakọtara na sistemụ arụmọrụ dị iche iche, modulu ihuenyo a na-ejikọta nke ọma na ngwaọrụ gị iji hụ na ahụmịhe onye ọrụ dị mma.
N'ozuzu ya, ihuenyo modulu ngosi LCD nke dị sentimita 1.77 nke nwere ntụpọ 128 RGB × 160 bụ ihe ngwọta dị ike ma dịkwa iche iche maka ọtụtụ ngwa dị iche iche. Nha ya dị obere, agba ya na-egbuke egbuke, na ogologo oge ya na-eme ka ọ bụrụ nhọrọ kachasị mma maka ngwa eletrọnịkị mkpanaka, ngwaọrụ egwuregwu, na ihe ndị ọzọ. Melite ahụmịhe anya gị site na modulu ngosi a dị elu ma nwee ọmarịcha ụwa nke agba na ihe osise mara mma.