| Ụdị Ngosipụta | OLED |
| Aha akara | ỌHỤ̀MỤMA AMAMihe |
| Nha | 0.31 inch |
| Pikselụ | Ntụpọ 32 x 62 |
| Ụdị Ngosipụta | Matriks Na-agafe agafe |
| Mpaghara Na-arụ Ọrụ (AA) | 3.82 x 6.986 mm |
| Nha Panel | 76.2×11.88×1.0 mm |
| Agba | Ọcha |
| Ịcha mma | 580 (Min) cd/m² |
| Ụzọ Ịkwọ Ụgbọala | Ntinye dị n'ime |
| ihu | I²C |
| Ọrụ | 1/32 |
| Nọmba Ntụtụ | 14 |
| IC ọkwọ ụgbọala | ST7312 |
| Voltaji | 1.65-3.3 V |
| Ibu | TBD |
| Okpomọkụ Arụmọrụ | -40 ~ +85 Celsius |
| Okpomọkụ Nchekwa | -65 ~ +150°C |
X031-3262TSWFG02N-H14 bụ modulu ngosi OLED nke nwere matrix passive matrix nke dị sentimita 0.31 nke e ji ntụpọ 32 x 62 mee. Modulu ahụ nwere nha nhazi nke 6.2×11.88×1.0 mm na nha Mpaghara Active 3.82 x 6.986 mm. Ejiri ST7312 IC rụọ ngosipụta OLED ahụ, ọ na-akwado interface I²C, ọkụ eletrik 3V. Modulu Ngosipụta OLED bụ ngosipụta OLED nke COG nke na-adịghị mkpa ìhè azụ (na-emission onwe ya); ọ dị fechaa ma na-eri obere ike. voltaji ọkọnọ maka ezi uche bụ 2.8V (VDD), voltaji ọkọnọ maka ngosipụta bụ 9V (VCC). Ọsọ nwere ngosipụta checkerboard 50% bụ 8V (maka agba ọcha), ọrụ ịkwọ ụgbọala 1/32.
Modulu ngosipụta OLED nwere ike ịrụ ọrụ na okpomọkụ site na -40℃ ruo +85℃; okpomọkụ nchekwa ya dị site na -65℃ ruo +150℃. Modulu OLED a dị obere dabara adaba maka mp3, ngwaọrụ ebugharị ebugharị, mkpịsị ndekọ olu, ngwaọrụ ahụike, sịga eletrọniki, wdg.
1, Dị gịrịgịrị–Ọ dịghị mkpa ìhè azụ, na-ewepụ onwe ya
►2, Akụkụ nlele sara mbara: Nzere efu
3, Nnukwu Ọcha: 650 cd/m²
4, Oke ọdịiche dị elu (Ụlọ Gbara Ọchịchịrị): 2000:1
►5, Ọsọ nzaghachi dị elu (<2μS)
6, Okpomọkụ Ọrụ Wide
►7, Obere oriri ike
Ịhọrọ anyị dịka onye na-eweta ihe ngosi OLED bụ isi pụtara iso ụlọ ọrụ teknụzụ na-eduzi na-arụkọ ọrụ, nke nwere ọtụtụ afọ nke ahụmịhe n'ọhịa obere ihe ngosi. Anyị bụ ọkachamara na ngwọta ngosi OLED nke obere ruo ọkara, isi uru anyị dịkwa na:
1. Arụmọrụ Ngosipụta Pụrụ Iche, Ịkọwapụta Ụkpụrụ Anya:
Ngosipụta OLED anyị, site n'iji njirimara ha na-eme ka ihe dị ọcha, na-enweta ọdịdị doro anya na ọkwa ojii dị ọcha. A na-achịkwa pikselụ ọ bụla n'otu n'otu, na-enye foto na-eto eto ma dị ọcha karịa mgbe ọ bụla. Na mgbakwunye, ngwaahịa OLED anyị nwere akụkụ ikiri ihe dị ukwuu na agba zuru oke, na-eme ka agba ndị ahụ dị mma ma na-adị ndụ.
2. Nkà na Teknụzụ Mara Mma, Na-enye Ike Imepụta Ngwaahịa:
Anyị na-enye mmetụta ngosipụta dị elu. Nnwale teknụzụ OLED na-agbanwe agbanwe na-emepe ohere dị oke ọnụ maka imewe ngwaahịa gị. A na-amata ihuenyo OLED anyị site na profaịlụ ha dị oke mkpa, na-azọpụta ohere ngwaọrụ bara uru ebe ọ na-emekwa ka ahụike anya ndị ọrụ dị nro.
3. Ịdị mma na arụmọrụ a pụrụ ịtụkwasị obi, na-echekwa usoro ọkọnọ gị:
Anyị ghọtara mkpa dị mkpa nke ntụkwasị obi. Ngosipụta OLED anyị na-enye ogologo ndụ na ntụkwasị obi dị elu, na-arụ ọrụ nke ọma ọbụlagodi n'ofe oke okpomọkụ dị iche iche. Site na ihe ndị a haziri nke ọma na nhazi nhazi, anyị na-agba mbọ inye gị ngwọta ngosipụta OLED dị ọnụ ala. Site na ikike mmepụta buru ibu siri ike na nkwenye mmepụta na-agbanwe agbanwe, anyị na-ahụ na ọrụ gị na-aga nke ọma site na ihe nlereanya ruo na mmepụta olu.
Na nchịkọta, ịhọrọ anyị pụtara na ị ga-enweta ọ bụghị naanị ngosipụta OLED dị elu, kamakwa onye mmekọ dị mkpa nke na-enye nkwado zuru oke na teknụzụ ngosipụta, usoro mmepụta, na njikwa usoro ọkọnọ. Ma ọ bụ maka ihe eji eyi akwa smart, ngwaọrụ aka ụlọ ọrụ mmepụta ihe, ngwa eletrọniki ndị ahịa, ma ọ bụ mpaghara ndị ọzọ, anyị ga-eji ngwaahịa OLED pụrụ iche anyị mee ihe iji nyere ngwaahịa gị aka ịpụta ìhè n'ahịa.
Anyị na-atụ anya ịchọpụta ohere dị iche iche nke teknụzụ ngosipụta na gị.
Q1: Kedu ụdị interface bụ isi maka ngosipụta OLED? Kedu ka m ga-esi họrọ?
A:Anyị na-enye ndị a n'ụzọ kachasị mma:
SPI:Ntụtụ ole na ole, waya dị mfe, njikọ kachasị maka ịkwọ obere ngosipụta OLED, dabara adaba maka ngwa ebe achọrọ ọsọ adịghị oke elu.
I2C:Achọrọ naanị ahịrị data abụọ, ọ nwere obere pin MCU, mana ọ nwere obere ọnụego nkwukọrịta, nke dabara adaba maka ọnọdụ ebe ọnụọgụ pin dị oke mkpa.
Usoro 8080/6800 yiri ya:Ọnụego nnyefe dị elu, mmelite ngwa ngwa, dabara adaba maka igosipụta ọdịnaya na-agbanwe agbanwe ma ọ bụ ngwa ọnụego etiti dị elu, mana ọ chọrọ ọtụtụ pin MCU.
Ndụmọdụ maka nhọrọ:Ọ bụrụ na akụrụngwa MCU gị siri ike, họrọ I2C; ọ bụrụ na ịchọrọ ịdị mfe na ịdị n'otu zuru ụwa ọnụ, SPI bụ nhọrọ kacha mma; ọ bụrụ na ịchọrọ ihe nkiri dị elu ma ọ bụ UI dị mgbagwoju anya, biko tụlee njikọ yiri ya.
Q2: Kedu mkpebi ndị a na-ahụkarị maka ngosipụta OLED?
A:Mkpebi ngosipụta OLED ndị a na-ahụkarị gụnyere:
128x64, 128x32:Mkpebi kachasị ochie, dị ọnụ ala, dabara adaba maka igosi ederede na akara ngosi dị mfe.
128x128 (Square):Dabara adaba maka ngwa ndị chọrọ interface ngosipụta symmetrical.
96x64, 64x32:Nhọrọ maka obere oriri ike na ọnụ ahịa, ejiri ya maka ngosipụta dị oke obere.