| Ụdị Ngosipụta | TFT-LCD |
| Aha akara | ỌHỤ̀MỤMA AMAMihe |
| Nha | 1.06 inch |
| Pikselụ | 96×160 ntụpọ |
| Lee ntụziaka | IPS/N'efu |
| Mpaghara Na-arụ Ọrụ (AA) | 13.824 × 23.04 mm |
| Nha Panel | 16.12*29.76*1.69mm |
| Nhazi agba | RGB straịvụ kwụ ọtọ |
| Agba | 65K |
| Ịcha mma | 400 (Min) cd/m² |
| ihu | SPI ahịrị 4 |
| Nọmba Ntụtụ | 13 |
| IC ọkwọ ụgbọala | GC9107 |
| Ụdị ọkụ azụ | 1 CHIP-ỌCHA LED |
| Voltaji | 2.5~3.3 V |
| Ibu | 1.3 g |
| Okpomọkụ Arụmọrụ | -20 ~ +70 Celsius |
| Okpomọkụ Nchekwa | -30 ~ +80°C |
N106-1609TBBIG41-H13 bụ obere modulu ngosipụta IPS nke dị sentimita 1.06 n'obosara nke TFT-LCD.
Obere panel TFT-LCD a nwere mkpebi nke pikselụ 96x160, IC njikwa GC9107 arụnyere n'ime ya, na-akwado njikọ SPI waya 4, oke voltaji ọkọnọ (VDD) nke 2.5V ~ 3.3V, ihie modulu nke 400 cd/m², na ọdịiche nke 800.
Modulu ahụ bụ panel ngosi dị elu, teknụzụ IPS ya dị obosara na-enye ahụmịhe ikiri ihe dị elu, agba na-egbuke egbuke na onyonyo dị elu.
N'ihi obere nha ya na oke okpomọkụ ya dị egwu, panel ahụ dị mma maka ọtụtụ ojiji, gụnyere ngwaọrụ ndị a na-eyi na ngwa ahụike.
Jiri N106-1609TBBIG41-H13 mee ka ahụmịhe anya gị ka mma ma hụ ike teknụzụ n'ezie.
Okpomọkụ ọrụ nke modulu a bụ -20 ℃ ruo 70 ℃, ebe okpomọkụ nchekwa bụ -30 ℃ ruo 80 ℃.
Na-ewebata ngwaahịa ọhụrụ anyị kachasị ọhụrụ, ihuenyo modulu ngosi TFT LCD nke dị sentimita 1.06 n'obosara, nke nwere ntụpọ 96 RGB × 160. Ngwaahịa a dị egwu na-egosi teknụzụ kachasị ọhụrụ ma na-enye ahụmịhe anya na-enweghị atụ. Site na obere nha ya na ọrụ ya dị elu, ọ na-agbanwe ụzọ anyị si ele ma na-emekọrịta ihe na ndị na-enyocha ihe.
Ihuenyo modulu TFT LCD nke dị sentimita 1.06 nwere mkpebi dị elu nke ntụpọ 96 RGB × 160, na-eme ka onyonyo doo anya ma dị nro. Ma ị na-ekiri foto, vidiyo ma ọ bụ na-egwu egwuregwu, nkọwa niile na-apụta ìhè maka ahụmịhe miri emi. Agba ndị na-egbuke egbuke na ọdịiche dị nkọ na-eme ka ọdịnaya gị dị omimi ma na-enwu gbaa, na-eme ka ọ bụrụ ihe na-atọ ụtọ ikiri.
Otu n'ime ihe pụrụ iche nke modulu ngosipụta a bụ obere nha ya. Ọ dị naanị sentimita 1.06, nke na-eme ka ọ dị mma maka ngwaọrụ dị obere dịka smartwatches, ihe nlekota ahụike, na ngwaọrụ IoT. Ugbu a, ị nwere ike inwe ngosipụta dị elu na ngwaọrụ kacha nta maka ahụmịhe onye ọrụ dị iche iche.
Ihuenyo ngosi TFT LCD nwekwara akụkụ ikiri sara mbara, na-eme ka a hụ ọdịnaya ngwa ngwa site n'akụkụ niile na-enweghị imebi ịdị mma ya. Ma ị na-ekiri ihe ngosi ahụ site n'ihu ma ọ bụ n'akụkụ, ị na-enweta otu ọkwa nke ịdị ọcha na agba mara mma.
Ihe ọzọ dị mkpa gbasara ngwaahịa a bụ ike ya. Ike ya dị ala na-eme ka batrị ekwentị gị dị ogologo, nke na-eme ka ọ dị mma maka ngwa eletrọnịkị dị mfe ibugharị. Ugbu a, ị nwere ike ịnụ ụtọ ọtụtụ awa nke ntụrụndụ n'echeghị echiche banyere iwepụ batrị gị.
Tinyere nke a, enwere ike itinye ihuenyo modulu TFT LCD nke dị sentimita 1.06 n'ime sistemụ ndị dị adị ngwa ngwa. Site na interface dị mfe na ndakọrịta na nyiwe dị iche iche, enwere ike itinye ya na nhazi ngwaahịa gị nke ọma, na-azọpụta oge na mgbalị n'oge usoro mmepe.
Na nkenke, ihuenyo modulu ngosi TFT LCD nke dị sentimita 1.06 nke nwere ntụpọ 96 RGB × 160 bụ ihe na-agbanwe egwuregwu na mpaghara ngosi. Nha ya dị obere, mkpebi dị elu, akụkụ ikiri ya sara mbara na arụmọrụ ike ya na-eme ka ọ dị mma maka ọtụtụ ngwa. Nweta ahụmịhe ọdịnihu nke teknụzụ ngosi site na ngwaahịa ọhụrụ a.